Biyografi

Kırkbinsinek Alper Antmen ,Özgür Devrim Akçay, Tolga Öztürk ve Tuncay Korkmaz tarafından 2008 yılında kuruldu.
Kısa bir zaman sonra Tuncay Korkmaz’ın ayrılmasıyla beraber, Kırkbinsinek üç kişi olarak müzik yapmaya devam etti. Özgür Devrim Akçay’ın zorunlu olarak İstanbul dışında olmasından dolayı bu sürede grup davulda Cenk Akkaya ile devam etti. Özgür’ün İstanbul’a geri dönmesiyle beraber 2010 sonbaharında Barış Güvenenler gruba katıldı ve grup tekrar dört kişi olarak çalmaya başladı. Sinan Güldal’da Kırkbinsinek kadrosunda bu süreçte dahil oldu ve 2014 başına kadar sahne görseli yaparak grupta yer aldı. 2018’de Barış’ın yerine Volkan İncüvez , Tolga’nın yerine Douglas Vegas dahil oldu.

Karga’nın çıkarttığı “Kompile Karga 3” albümünde , 2010 ocak ayında Stüdyo 1024’te Murat Gülbay’ın kaydedip mikslediği “Pus Almış Dağı” adlı parçaları yayınlandı.

Nisan 2015’te ilk uzunçalarları olan “Sis Pus Sus” adlı albümleri Almanya’da Psychedelic, Stoner ve Progressive Rock gruplarının albümlerine imza atan “World In Sound” etiketiyle yayımlandı.

Kırkbinsinek Peyote, Karga, Kemancı, Barista, Burgazada Paradisos Sessions , Kadıköy Sahne ,Haymatlos, Muğla Rocker Bar , MSGSÜ Akademifest ve Rock-A festivali gibi sahne ve etkileşimlerde performansını sergilemiştir